Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stuknięcia po hamowaniu DSG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stuknięcia po hamowaniu DSG

    macherstudio, kup sobie prawdziwego minta :szeroki_usmiech to będziesz miał polendomzabawy :diabelski_usmiech

  • #2
    Stuknięcia po hamowaniu DSG

    Witam,
    Panowie mam problem
    A wiec:

    ostatnio miałem wymieniana mechatronike i teraz mam kolejny problem, otóż jak bardzo delikatnie wyhamowywuje do zera już przy bardzo powolnej jeździe to na samym końcu pojawia się tzw kangurek (jakby takie dwa tupniecia czuć je na pedale hamulca i fotelu ) i słychać stuknięcie, najbardziej to czuć na zimnym silniku po rozgrzaniu czuć to trochę słabiej a gdy hamuje stanowczo mocno to jest spokój, tylko po chwili jakby coś się załączalo i idzie stuknięcie, jedno i drugie nie pojawia się za każdym razem tylko co któreś hamowanie jest to mega irytujące i nie wiem co to może być przebieg auta 75 tys nie dzieje to się zawsze te stuknięcie czuć pod pedałem hamulca jak się dobrze wstrzeli to aż coś podskakuje
    Spotkał się ktoś z Was z takim zachowaniem ?

    jest jeszcze coś takiego ze po zatrzymaniu czuć i słychać jakieś stuknięcie pod silnikiem takie jakby tupnięcie i myśle ze to jest powód bo gdy samochód już się toczy ale działają napędy idzie wtedy te walnięcie i jak się dobrze wstrzeli to wtedy pojawia się ten tzw kangurek jakby chaczylo coś ale o co z tym chodzi to nie wiem.....

    Zatrzymuje się po chwili tupnięcie i i obroty ciut spadają tak jakby coś się zalaczalo po zatrzymaniu na zimny czuć dużo bardziej

    Komentarz


    • #3
      Myślę, że może któraś z poduszek pod silnikiem albo skrzynią nie trzyma jak należy. Z zmiany obciążenia lub przyhamowanie powodują przesuwanie się jednostki.

      Komentarz


      • #4
        Poduchy pod silnikiem wymienione tak wiec myśle ze i pod skrzynia sprawdzili...
        Jak wyhamowuje tuż przed zatrzymaniem to czuć lekkie uderzenie a jak szybko zatrzymam się to wtedy czuć to puknięcie ( uderzenie ) to wszystko czuć w samochodzie szczególnie na pedale hamulca

        Komentarz


        • #5
          Takie stukanie w DSG to ja mialem, jak sanki mocujace wahacze mialy luz. I to bylo w aucie, ktore te 370Nm mialo, bo w tym obecnym to czegos takiego raczej bym nie uswiadczyl.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            siema, miałeś identyczne objawy co ja ? Dźwinę ze to czasami jest a czasami nie serwis aso odrazu sprzęgła do wymiany

            Jak wytracam prędkość i już się praktycznie toczę to wtedy czasami mocnej czasami wogole występuje lekkie uderzenie/uderzenia a czasami nic się nie dzieje

            Powiedz co dokładnie sprawdzić w sensie zlecić serwisowi ? Kurde dla mnie to tak ważne bo mega się zraziłem już do tego samochodu i nikt nie potrafi pomoc :/

            Komentarz


            • #7
              ja u siebie tez mam takie lekkie szarpnięcia/stukanie przy wyhamowaniu samym ( poniżej 10 km/h bodajże) sam nie wiem od czego i czy to normalne, skrzynia DSG, przebieg 14 tys

              Komentarz


              • #8
                Tyż tak mam, jak już wyhamuje i dociskam mocniej by zatrzymać na zero auto. Obstawiam że to coś z heblami jest lub raczej tak jak miałem w VW to łożysko w poduszce kolumny macpersona jest do wymiany razem z poduszką.
                Olej wymieniam za 3 tys to zgłoszę im i zobaczą.
                O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X